سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

مانده ام بین انتخاب والدینم یا التماسها ی یک زن یا فرار ازهمه آنها. گفت قول میدهم زندگی را دوباره بسازم ماندم ک بسازد .پوچ بود

پرسش

تاریخ ثبت : 11 تیر 1396
1,990  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
دوران مجردیم بواسطه نوع رفتار نادرست والدینم منجر به افسردگی مزمن گشت و برای رهایی من از این منجلاب تنها درمان مرا ازدواج تشخیص دادند آنهم درشرایطی که بخاطر وضعیت مناسب درسی موقعیت تحصیل در خارج برایم فراهم شده بود.ازدواج کردم با این دید که نقطه عطفی در زندگیم باشد و این امید که تکیه گاه عاطفی محکمی داشته باشم. تمام زندگی من در او خلاصه میشد.در امور شغلی قدرت ریسک بالایی داشتم و وضعیت مالی خوبی . زندگی عاشقانه ای بود . تا اینکه متوجه رفتارهای مشکوک همسرم شدم باایمان قلبی و تعهد اخلاقی به خدا و ایمه اطهار متوسل شدم ودعا کردم تا اگر مسله ای هست متوجه شود و دست بکشد یک شب خواب عجیبی دیدم که مرا ترغیب به واکاوی تلفن همراهش کرد.اینجا بود که متوجه شدم با یکی از پرسنل متاهل شرکتم درارتباط است انهم پیچیده. شرکتم را تعطیل کردم و پنج سال است که مرده ام و جسمم در خانه در کنار یک زن بی احساس سردگم است .مانده ام بین انتخاب والدینم یا التماسها ی یک زن یا فرار ازهمه آنها. گفت قول میدهم زندگی را دوباره بسازم ماندم ک بسازد .پوچ بود.نمیرود چون میداند بدون تکیه گاهم حاضر به جدایی نیست

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
16 شهریور 1396 ساعت 19:49

درود بر شما

آنچه که بیش از هر چیز در محتوای نامه شما وجود دارد، تفکر "قربانی بودن" است. چه در مورد ازدواجتان، چه در مورد رفتارهای والدین تان و چه در مورد تحصیل و مسائلی که بعد از ازدواج با آنها مواجه بوده اید.

شکی نیست که نبودن رفتار مثبت والدین می تواند تاثیرات منفی زیادی بر فرزندان داشته باشد. همچنین فشار روحی که در برابر لغزش همسرتان بر شما وارد شده قابل درک است.

اما وجود مشکلات در زندگی نمی تواند مجوزی باشد برای ادامه بد زیستن. در واقع اینکه بخواهیم تمام مسائل را به اطرافیان نسبت دهیم و سهم خود را در انفاقات زندگی نادیده بگیریم احتمال تکرار آن را در زندگی خود بالا خواهیم برد. رفتارهایی مانند تعطیلی شرکت و یا خانه نشینی برای شما سودی نداشته و کمکی به شما نخواهد کرد. لازمست دلیل این اتفاقات را در نوع رفتارهای خودتان نیز جستجو کنید تا بتوانید ضمن مدیریت زندگی خود از تکرار چنین مسائلی جلوگیری نمایید.

احساس قربانی بودن باعث می شود که شما به جای رفتار جراتمندانه، به صورت منفعل رفتار کنید. این احساسی که شما دارید ریشه در دوران کودکی تان دارد و برای اینکه بتوانید به رفع ان بپردازید لازمست حتما به یک رواندرمانگر مراجعه حضوری نمایید.

موارد زیر را هم در نظر داشته باشید:

  •  وقتی بگذاریم دیگران برایمان تصمیم بگیرند، کنترل مان کنند، ما را پریشان خاطر کنند و به طور کلی ما را تحت تأثیر خود قرار دهند، در این حالت باید نگاهی دقیق به نوع رفتارهای خود بیندازیم و شرایط و عواملی را که در آنها افراد دیگری هستند که سرنوشت زندگی را برایمان رقم می زنند، شناسایی کنیم.
  • همیشه امکان گریز از تله هایی که در زندگی بر سرراه مان قرار دارد وجود دارد؛ بدون آنکه مجبور باشیم رفتارهای نادرستی از خود نشان دهیم. برای رسیدن به این هدف نیز باید تعریف تازه ای از خود داشته باشیم.
  • یکی از راه های جلوگیری از قربانی شدن، ارزیابی شرایطی است که در آن قرار دارید. ارزیابی شرایط به معنای هوشیاربودن و داشتن نوع جدیدی از ادراک است که شما را از مورد سوءاستفاده قرارگرفتن محافظت می کند. بنابراین بهتر است قبل از شروع هر کاری، ارزیابی درست و کارآمدی از شرایط خود داشته باشید؛ بدین منظور باید عادات جدید خود را جایگزین عادات غلط قبلی تان کنید.
  • عواملی را که باعث می شوند دیگران شما را تحت کنترل خود درآورند شناسایی کنید. مثلا دلیل نوع رفتارهای همسرتان چه بوده؟ یا به چه دلیل فکر می کنید باید بین انتخاب والدین تان و شرایط کنونی، راه بهتری نباشد؟
  • اگر سال هاست به شیوه ای زندگی می کنید که از آن احساس رضایت نمی کنید یا اگر مدت زیادی است که فکر می کنید در ازدواج تان با مشکلات اساسی مواجه شده اید اما هیچ کاری برای آنها انجام نمی دهید، وقت آن رسیده تا کاری برای بهبود شرایط خود انجام دهید. توجه بفرمایید که اگر راهی را که سالها رفته اید، بروید؛ به همان نتایجی خواهید رسید که تاکنون رسیده اید.
  • مراجعه به درمانگر خدمت شما توصیه می شود.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه