پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

اعتقادات همسر

پرسش

تاریخ ثبت : 13 تیر 1396
4,758  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام چند ماهی هست که با همسرم در زیر یک سقف زندگی میکنم ولی عروسی کرده ایم متاسفانه ایشان نه نماز میخوانند نه روزه میگیرن و نه واجبات دین را انجام میدهند ........از ال دوران عقد هم همینطور بود ولی در زمان آشنایی میگفت میخونم بعضی وقتا قضا میشه ......در عصبانیت فحش های رکیک به مقدسات دین میدهند ولی در عین حال گاهی اوقات هم توصل های معنوی دارن و نذر میکنن گویا از زمانی که پدرشون فوت کرده است اینطور شده ان هفت هشت سالی میشود پدرشون فوت کرده و اینطور که خودشان میگوین قبلا نماز اول وقت جماعت میخواندن با پدرشان بعد فوت پدرش هم افسردگی گرفته هم یکسری اعتقادات اش را از دست داده .این موضوع بی اعتقادی و فحش دادن هایش باعث نگرانی من شده یکی دو بار باهاش صحبت کردم ولی میگه تو کاری نداشته باش این مسائل شخصی هست و آخرین بار که بحثمون جدی شد گفت اصلا به عنوان شوهرت راضی نیستم نماز بخونی و بخونی حرومه راهنماییم کنین چکار کنم با این مسئله......خیلی ناراحتم ......

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
14 شهریور 1396 ساعت 23:51

درود بر شما

باورهای مذهبی بخش مهمی از اعتقادات و فردیت ما را تشکیل می دهد. این باورها می تواند بر روش زندگی و نوع نگرش و حتی عادات و معاشرتهای ما نیز تاثیر بگذارد. بنابراین همسان بودن و داشتن حداقل شباهت در همسرگزینی اصلی است که نباید نادیده گرفته شود.

مرقوم نموده اید که از دوران عقد هم همینطور بود. سرمه گرامی، بهتر بود که وقتی این مسائل برای شما مهم بوده و برای ایشان نبوده و شما قبل از ازدواج رسمی متوجه این موضوع شده بودید دقت بیشتری می کردید. توجه بفرمایید که نمی توان با امید به تغییر دادن کسی با او ازدواج کرد.

  • داشتن تفاهم مذهبی یکی از مسائلی است که به دوام زندگی مشترک شما کمک می کند و به دلیل اهداف مشترکی که برایتان تعریف می کند می تواند موجب افزایش همراهی شما و همسرتان بشود که این مسئله به نوبه خود کیفیت زندگی مشترک شما را نیز افزایش خواهد داد.
  • هر کس برای تغییراتی که در زندگی می کند برای خودش دلایلی دارد. آنچه در خصوص زندگی مشترک اهمیت دارد این است که تفاوتها باعث سبک های زندگی جدا و یا حتی متضاد با همدیگر نشود.
  • در نظر داشته باشید که نصیحت کردن این دلایل را عوض نمی کند بلکه مقاومت همسرتان را نسبت به عقاید شما بیشتر می کند. کما اینکه خودتان نیز اشاره کرده اید که ایشان حتی در مورد انجام فرایض شما نیز مقاومت کرده اند. 
  • اگر همسرتان از شما درخواست هایی دارد که نه تنها باورهای دینی تان بلکه فردیت شما را هم را زیر سوال می برد و با توجه به مسئله افسردگی بعد از فوت پدرشان؛ بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید.

از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه