پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

راهكار براي كاهش دلتنگي نسبت به كسي كه از اون جدا شده ام؟

پرسش

تاریخ ثبت : 13 تیر 1396
3,861  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام
من دختر٢٣ساله ايي هستم كه بعد از٣سال ارتباطم با فردي كه رابطه ي عاطفه ايي باهاشون داشتم تموم شده.چيزي كه به نظرم ميرسه اينه كه ايشون حالشون خوبه و مشكلي ندارن اما بعد از٤ماه كه از إتمام رابطه ميگذره من به شدت احساس دلتنگي ميكنم.با اينكه درواقع من رابطه رو تموم كردم و ايشون هم پذيرفتن.راهكار شما چيه براي اينكه من بتونم جلوي اين حجم از دلتنگي رو بگيرم و دوباره به سمت ايشون برنگردم؟

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
07 آبان 1396 ساعت 15:21


درود بر شما

تمام  شدن یک رابطه عاطفی دوره ای از رنج و اندوه را به دنبال دارد. هرچه مدت  ارتباط بیشتر بوده و میزان دلبستگی بیشتر باشد، این جدایی می تواند با آسیب  بیشتری همراه باشد. احساس شما قابل درک است.

در پس هر حادثه ناگواری، خِردی وجود دارد که می توان از آن درس گرفت. برای کاهش عواطفی که در حال حاضر تجربه می کنید؛ هر  نوع وسیله، یادگاری، پیام و... که شما را به یاد ایشان بیندازد از محیط  اطراف خود دور کنید تا برای شما تداعی کننده خاطرات تان نباشد. 

توجه  بفرمایید که شما احساسات منفی خود را مدیریت خواهید نمود نه خاطرات را.  خاطرات یک فرد، در کنار ما خواهند بود زیرا به هر حال آن آدم بخشی از زندگی  و عمر ما را به خود اختصاص داده است. مهم این است که یادآوری احتمالی آن  روزها در آینده، احساس خاصی در شما ایجاد نکند که بر عملکرد کنونی تان  تاثیر بگذارد.

اینکه  بعد از یک شکست عاطفی ما بدانیم با تغییر کدام بخش از روش زندگی و  رفتارهای مان می توانیم راه تکرار ناکامی را ببندیم گامی بسیار مهم است. 

همچنین لازمست که پیگیر ایشان و اینکه الان چه می کند و حالش چطور است و... نباشید. شما بنا به هر دلیل ایشان را مناسب ادامه رابطه ندیدید، بهتر است از مرور خاطرات پرهیز نموده و با مدیریت ذهن و درس گرفتن از تجارب این مدت، برای آینده خود برنامه ریزی مناسب نمایید. همچنین تا زمانی که خاطرات رابطه قبلی همراه با برخی احساسات برای شما هست، شروع رابطه دیگر توصیه نمی شود.


با احترام-علی اکبری

خانه توانگری طوبی


معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه